پارچه اسپان

عرضه کننده عمده پارچه تولید ماسک تنفسی. با توجه به گسترش ویروس کرونا بسیاری تصمیم به تولید ماسک تنفسی نمودند اما آیا هر پارچه‌ای مناسب تولید ماسک تنفسی است؟ آشنایی با انواع پارچه بدون بافت (اسپان باند) و موارد استفاده آن در صنعت پزشکی.

ماسک‌ تنفسی به منظور حافظت از دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماسک به منظور کارکرد صحیح و افزایش راندمان بایستی از فیلترهایی بهره بگیرد.

این فیلترها معمولا چندین لایه پارچه از جنس بدون بافت (اسپان لس) و ملت بلون هستند.

با گسترش جهانی کرونا ویروس و به دنبال آن تقاضای فراوان برای خرید ماسک تنفسی این محصول امروزه بیش از گذشته مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته و کمیاب شده.

بواسطه این تقاضا بسیاری نیز تصمیم به تولید ماسک تنفسی نمودند که اقدامی بسیار پسندیده است و ما نیز آن را ارج می‌نهیم.

حتی در مواردی تعدادی از تولیدی‌ها که پیش از این در صنعت دوخت و دوز مشغول به فعالیت بودند اقدام به تولید ماسک تنفسی کردند، حتی با مجموعه نیک‌نهاد جهت عرضه محصولشان ارتباط گرفتند.

اما متاسفانه در تمامی موارد نکته‌ای بسیار مهم مورد توجه قرار نگرفته بود. و آن هم پارچه بکار گرفته شده برای دوخت ماسک تنفسی بود که حتی مناسب دوخت لباس نیز نیستند!

در تولید ماسک باید از پارچه مخصوص استفاده شود و هر پارچه‌ای مناسب تولید این محصول نیست. به بیان ساده از هرچیز که شبیه به ماسک باشد نباید انتظار معجزه و ایمنی داشت.اسپان

دیدگاه‌ها ۰

*
*